Dilovası Belediyesi ilan haber içi

Siyaset

AKŞENER; ‘KENDİ ŞEHRİMDE GURURLUYUM’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için ilimize geldi.

1 Temmuz 2021 Saat: 20:41
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 54 kez okunmuştur

AKŞENER; ‘KENDİ ŞEHRİMDE GURURLUYUM’
AKŞENER; ‘KENDİ ŞEHRİMDE GURURLUYUM’

Turlarına Gebze’den başlayan Akşener; Körfez, Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde ziyaretlerde bulundu. Akşener, “Ben bu şehrin kızı olarak, ben bu seçmeni velinimet yapmak istiyorum” dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için ilimize geldi. Genel Başkan Akşener, Çayırova Şekerpınar Gişelerinde coşkuyla karşılandı. Karşılamada İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti GİK Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, meclis üyeleri ve partililer yer aldı.

SORUNLARINI SORDU

Karşılamanın ardından Gebze’ye geçen Akşener; Mimar Sinan Mahallesi İsmetpaşa Caddesi esnafı ile bir araya geldi. Pandemi kurallarının hiçe sayılıp yoğun kalabalığın oluştuğu programda Gebze esnaflarından Ahmet Mindivanlı’nın dükkanını ziyaret eden Akşener, esnafın sorunlarını sordu. Özellikle pandemi sürecinde zor günler geçiren ve yeni normalleşme kararları ile birlikte toparlanmayı ümit eden esnafa ‘geçinebiliyor musunuz?’ diye soran Genel Başkan Meral Akşener, Mindivanlı’dan “geçinemiyoruz” yanıtını aldı.

“GELİP ATSINLAR İÇERİ”

Akşener’in ziyareti esnasında esnaf Erdoğan Yaşar, “200 milyar borcum var. Karım engelli, çocuğum engelli. Her yere müracaat ettik hiçbir yer yardım etti. Her yere telefon açtım benim çocuğuma iş bile verilmedi. Çocuğum yüzde 86 engelli” diyerek tepkilerini dile getirmesinin ardından Akşener’in talimatıyla esnafın bilgileri alındı.  Bir başka vatandaş ise kimse kapımı çalmadı. Kimse ‘senin neyin var’ diye sormadı” dedi.

İKİNCİ DURAK KÖRFEZ OLDU

Akşener’in ikinci durağı ise Körfez oldu. Körfez Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde esnafla bir araya gelen Akşener esnafın sorunlarını dinledi.  Körfez esnaflarından İhsan Ateş’in dükkanını ziyaret eden Akşener, “Kendi partimi övmeye gelmedim. Sizin sorunlarınızı dinlemeye geldim” dedi. Ateş, Akşener’e, “Yavaş yavaş işlerimiz açılıyor. Bu dükkan maalesef kira. Kendimizden fedakarlık yapıyoruz. Zorluklar çekiyoruz. Günlük ne kazanırsak evimize onu götürüyoruz. Bizim beklentimiz mülk sahipleri ve devletten. Onlardan destek bekliyoruz” diye konuştu.

‘BELEDİYE DÜĞÜN YAPMASIN’

Meral Akşener’in ziyaret ettiği bir diğer esnaflar Abdullah Arsoy ve Gükhan Şeker ise, “Belediyeler bedava düğün yapmasın. Onların yaptığı düğünler bizim işlerimizi etkiliyor. Haksız rekabet oluyor. Zaten pandemi döneminde ekonomik olarak olumsuz etkilendik. Normalleşme başlamış ve düğünlere izin verilmişken belediyelerin ücretsiz organizasyon yapması bizi batırır” dedi. Gökhan Şeker ayrıca,  ülkeye artık kadın elinin değmesi gerektiğini belirtti.

‘GELECEKTEN UMUTLUYUZ’

Körfez esnaflarından Yeşim Tutucu, Akşener’in mağduriyetlerini sorması üzerine “Mağduriyetlerimiz var. Konut kredilerimiz düşecek ki bizim işlerimiz canlansın. Gelecekten umutluyuz. Sizden de çalışmalarınızın karşılığını almanızı diliyoruz. Çok fazla şikayete girmeyelim çünkü gündem, sorunlar çok fazla” dedi. Akşener’in, “Korkuyor musunuz şikayet etmekten?” sorusu üzerine Tutucu, “Yok hayır, öyle bir duygum yok. Şikayeti seven bir insan değilim” dedi.

‘CANLI BİR EKONOMİ VAR’

Akşener, “Bizim amacımız propaganda yapmak değil. Özne sizsiniz. 20 Ocak 2020’de başlamışız daha pandemi yoktu. Esnaftan bir sürü şey öğrendim. Onları alıp kamuoyuyla paylaştık. Amaç bu. Seçim geldiğinde sizi kim ikna ederse oyunuzu o alacak. Ben Kocaeli’de doğdum hep canlı bir ekonomisi olmuştur” şeklinde konuşurken ev alma durumlarını sordu. Tutucu ise “Körfez’de de oldukça hareketliydi. Ayda satışlarımız zamana göre değişiyor. Bir ay hiç yok bir ay 2 tane sattığımız zamanlar oluyor. Annem, kızım ve ben çalışıyoruz. Kapıdan giriyorlar ‘ağa yok mu?’ diyorlar ben de ‘hanımağa var’ diyorum” dedi.

‘KENDİ ŞEHRİMDE GURURLUYUM’

Esnaf ziyaretlerinin ardından Serhat Güneş ve ekibinin hazırlayıp sahnelediği gösteriyi izleyen Akşener, ardından vatandaşlara seslendi. Akşener konuşmasında, “Bugün kendi şehrimde olduğum için çok gururluyum. Şehrimde olmak, bu gençlerle birlikte olmak anlatılamaz bir heyecan. Hep birlikte sokaktayız. Hepiniz bize hakkınızı helal edin. Daha önce de esnafımızı gezdik. Sizin sorunlarınızı gündemde tutmaya çalıştık. Bir şehrin unutulmaz politikacıları vardır. Onların en büyük özelliği kapı kapı dolaşmalarıydı. Artık böyle politikacılar yok. Çünkü bunlar üçkağıtçı. Değerlerimiz ve manevi değerlerimiz üzerinden kavga çıkardılar. Sizi unuttular. Ben bu şehrin kızı olarak, ben bu seçmeni velinimet yapmak istiyorum.

‘ANORMAL BİR DURUM’

Birlikte başaracağız. Herkes sizin ayağınıza gelecek. Gelmeyene oy yok diyecekiniz. Sizin sorduğunuz sorulara cevap vermek zorunda kalacaklar. Sizin çocuklarınız işsizken 5 maaş alan danışmanlar var.  Vatandaşın refahına değil kendi menfaatine harcama yapanlar ödeyecek borcu. Normalleşiyoruz ya, elektriğe, doğalgaza zam geldi. Anormal bir durumla karşı karşıyayız.  Elbet o sandık gelecek. Siz de Allah’ın izniyle söke söke göndereceksiniz. Seni bu devlet yolcu etti. Sen gel buraya onların sorularına karşılık ver ondan sonra konuş” ifadelerini kullandı.

AKŞENER, SARAYLI’YA GİTTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Körfez ilçesi ziyaretinin ardından programı dışındaki Gölcük’ün Saraylı Köyü’nü ziyaret etti. Köy sakinleri tarafından büyük bir coşku ile karşılanan Genel Başkan Akşener, kendisine ikram edilen mancarlı pidenin tadına baktı. Köy sakini Nurgül Öztürk tarafından kendisine verilen eşarbı takan Akşener, ikramlar için teşekkür etti. Öztürk, “Köyümüze ilk kez genel başkan geldi. Köy sakinleri olarak çok gururluyuz. Ayağına sağlık” dedi. Akşener ayrıca otizmli iki genç Yağmur Gencer ve Çiğdem Akbulut ile de sohbet etmeyi ihmal etmedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kanal41 Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑