paşa yaşam merkezi masaüstü reklam sağ taraf 1

Siyaset

Tutuş’tan Hürriyet'e ‘tilki’ fıkralı gönderme

AK Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş 64. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi'nde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e yüklendi. Tutuş, Hürriyet'in sürekli bahaneler ürettiğini belirterek, tilki fıkralı gönderme yaptı

20 Kasım 2021 Saat: 15:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 245 kez okunmuştur

Tutuş’tan Hürriyete ‘tilki’ fıkralı gönderme
Tutuş’tan Hürriyet'e ‘tilki’ fıkralı gönderme

Muharrem Tutuş'un konuşması şu şekilde, "İzmit belediye meclisi, AK Parti grubumuz ve Cumhur İttifakı meclis üyeleri olarak, milletimizin bizlere vermiş olduğu denetim görevini, üç yıla yakın zamandır, layıkıyla yerine getirme gayretindeyiz. Kimi zaman sahada, kimi zaman ise net bilgi ve belgeler üzerinden, milletimizin menfaatine ne varsa takipçisi oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz.

ORTADA PROJE DE HİZMET DE YOK

Belediyelerde bir teamül vardır; yıllık, iki yıllık ya da belirli periyotlarla belediye başkanları proje ya da hizmetlerini kamuoyu ve halka anlatır, hesap verirler. İzmit’te ise, başkan hanım 3 yıldır bir kez olsun bir proje ya da hizmet anlatmadı, anlatamadı. Çünkü ortada ne bir proje ne de bir hizmet var. Pekiyi bizler, Ak Parti grubumuz ve Cumhur İttifakı Meclis üyeleri olarak neler yapıyoruz?

400 MADDEDEN 395’İNE EVET

Kısaca birkaç örnek verecek olursak, 2016-2017 ve 2018 yıllarında, İzmit belediye meclisinde CHP grubu; 275 konunun 47’sine hayır diyerek gündemin %20 sine muhalefet etmiştir. Ancak 2019-2020 ve 2021 yıllarında, Cumhur ittifakı olarak bizlerin; yaklaşık 400 gündem maddesinin yalnızca 5 tanesine muhalefetimiz oldu.

CHP’DEN DAHA FAZLA EVET DEDİK

Diğer bir ifadeyle Chp grubunun, İzmit meclisindeki gündeme dair muhalefet oranı %20 iken, bizim sadece %1’dir. Ve bu gerçeğe rağmen, başkan hanımın hiçbir proje ve hizmet üretememesinin ilk bahanesi “beni çalıştırmıyorlar” olmuştu.

GELİR DÜŞMEDİ, YÜKSELDİ

“Sonra ne dediler? “Devlet bizim İller bankası payımızı kesti. Yani biz Chp belediyesi olduğumuz için, devlet bize para göndermiyor, dolayısıyla iş yapamıyoruz” dediler. Oysa, İzmit belediyesinin 2018 yılı İller Bankası payı 87 milyon TL iken, sürekli artarak 2022 yılında gelecek para yıllık 176 milyon TL’ye gelmiştir.”

AMA BORÇ ARTIYOR

“Bu iddialarını da çürüttüğümüzde, yeni ve son bahane olarak ne dedi başkan hanım? “Sizin borçlarınızı ödemekten belimiz büküldü.” Bakınız; Başkan hanım emaneti teslim aldığında, İzmit belediyesinin toplam borcu: 210 milyon TL idi. Şuan İzmit belediyesinin toplam borcu: 320 milyon TL’dir. İzmit’te yaklaşık üç yıldır; hem hizmet yok, hem de belediyenin borcu 110 milyon TL daha artmış durumda.”

BAHANE ARAYANA BAHANE BİTMEZ

“Konuşmamı kısa bir hikaye ile sonlandırıyorum. İki tilki tavşanı dövmeye karar verirler. Tavşanın yanına gidip, şapkan var mı diye sorarlar, tavşan yok der ve döverler.
Ertesi gün tilkilerin yine canı sıkılır ve tekrar dövelim tavşanı derler. Ancak yeni bir bahane lazımdır, hırkan var mı diye sorarız, yoksa döveriz derler. Varsa da düğmeli mi diye sorarız, düğmeli ise neden düğmeli, düğmesizse neden düğmesiz diye döveriz derler. Tavşan da bu konuşulanları dinlemiş ve yanına bir düğmeli, bir de düğmesiz hırka almış.”

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN

“Tilkiler gelip, tavşana hırkan var mı diye sorarlar, tavşan var der. Düğmeli mi, düğmesiz mi derler. Düğmeli de var, düğmesiz de var diye cevap verir. Tilkiler birbirine bakar ve BAK YİNE ŞAPKASI YOK BUNUN deyip yine döverler tavşanı… Dolayısıyla kılıf arayanın, işten kaçanın, iş bilmezin bahanesi bitmez. Biz ne diyoruz Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kanal 41 Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑